Historie sboru se datuje k datumu 18. dubna 1880, kdy se konala ustavující valná hromada Tělocvično – hasičské jednoty Sokol v Holešově...

Více z historie Sboru dobrovolných hasičů Holešov ZDE

Členy výboru najdete ZDE

Mezi hlavní činnosti Sboru dobrovolných hasičů Holešov patří:

- celoroční mimoškolní činnost s mládeží - při Sboru dobrovolných hasičů Holešov funguje celoročně kroužek mladých hasičů, jehož náplní je především hasičský sport, výchova dětí a mládeže do 18 let a pořádání různých akcí pro tyto věkové kategorie. Výchova mládeže je zaměřena především na oblast požární ochrany, tak abychom i v budoucnu měli své nástupce.

- preventivní činnost - preventivní činnost spočívá především ve vykonávání požárních hlídek při kulturních, sportovních a společenských akcích. Tuto činnost  vykonávají převážně členové JSDHO Holešov.

- kulturní, společenská a ekologická aktivita

- sportovní činnost

Členové sboru se pravidelně účastní např. oslav osvobození města, dožínek, pietních aktů. Pořádáme různé kulturní akce Hasičský ples, Mikulášskou družinu, Drakiádu...
Podílíme se na akcích pořádaných ostatními organizacemi a spolky ve městě, například Bike maraton Drásal, Parkur, Dny dětí, Slavnost Broučků a podobně.
Pořádáme soutěže v požárním útoku pro mladé hasiče, mužské i ženské týmy. Soutěžní družstvo žen reprezentuje město i sbor v celém kraji.
© 2018 Hasiči města Holešova. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.