Bořenovská 1422, 769 01 Holešov

Sport - ženy

2019

Holešovské družstvo žen se v roce 2019 obměnilo. Dvě členky družstvo opustily, bylo tedy potřeba je nahradit. Do družstva vstoupily dvě ženy, které jsou členkami našeho sboru. Jelikož ani jedna dříve nezávodila, očekávání z letošních výsledků nebyla nijak veliká.

Tým je složen z žen z Holešova a okolních vesnic a z okresu Zlín. Závodů i tréninků se účastnily Ivana Gregušová - stroj, Dáša Manišová – savice, Romana Sklenářová - koš, Táňa Kožíková - béčka, Radka Manišová – rozdělovač, Kateřina Sypěnová – pravý proud, Hana Dvorníková - levý proud a Blanka Janálová - trenérka.

Tréninky probíhaly na travnaté ploše za hasičárnou jednou týdně od května do konce září.

Celkem se družstvo žen zúčastnilo 19 ti závodů, většinou pořádaných Zlínskou ligou požárního sportu.

V celkovém hodnocení ZLPS za rok 2019 se ženy z SDH Holešov umístily na nádherném 2. místě.

15. září se holky zúčastnily závodů „O Zlatý pohár hejtmana Zlínského kraje“. Tyto závody jsou jiné v tom, že terče jsou nástřikové a signalizují po naplnění 10 litrů vody. Závodilo se na dva pokusy. Ten první je pro většinu družstev takový jak by se řeklo „na vyzkoušení“. A u holek to tak platilo. Na druhý pokus se s časem 29,57 s na LP umístily na nádherném 2. místě. Na PP byl čas skoro stejný a to 29,06 s. Oproti prvnímu pokusu si čas vylepšili o 10 vteřin.

Holkám se podařilo všechny útoky na závodech dokončit v platném čase a za celou sezónu ani jednou nefigurovalo na řádku s nápisem SDH Holešov ženy písmeno N. Časy útoků na konci sezóny byly lepší než na začátku. Šel vidět krásný pokrok celého družstva, které si minulý rok přálo letos aspoň nějaké to první místo a to se jim podařilo dokonce pětkrát.

Sport - děti

Na obsahu se pracuje...